Παρουσίαση - Αξιολόγηση Ατομικής Διπλωματικής Εργασίας Ι/ΙΙ (ΕΠΛ 400/401)

Παρουσίαση - Αξιολόγηση Ατομικής Διπλωματικής Εργασίας Ι/ΙΙ (ΕΠΛ-400/401)

Η παρουσίαση και αξιολόγηση των Ατομικών Διπλωματικών Εργασιών (ΑΔΕ) θα πραγματοποιηθεί στις 24, 25 και 26 Μαΐου 2011. Παρακαλούνται οι φοιτητές οι οποίοι θα παρουσιάσουν τη Διπλωματική Εργασία τους όπως ακολουθήσουν τις πιο κάτω οδηγίες:

• Δύο αντίγραφα της ΑΔΕ θα πρέπει να παραδοθούν στη Γραμματεία του Τμήματος (κ. Δώρα Γεωργίου) μέχρι τη Δευτέρα 16 Μαΐου 2011. Τα αντίγραφα αυτά προορίζονται για τον Επιβλέποντα Καθηγητή και το Δεύτερο Αξιολογητή. Παρακαλούμε, όπως τα αντίγραφα αυτά παραδοθούν σε δεμένη έκδοση (π.χ. spiral).
  • Το πρόγραμμα παρουσιάσεων ΑΔΕ θα ανακοινωθεί περί τα μέσα Μαΐου στην Ιστοσελίδα του Τμήματος. Οποιεσδήποτε αλλαγές στο πρόγραμμα παρουσιάσεων  θα γίνουν γνωστές, επίσης στην Ιστοσελίδα του Τμήματος, μέχρι την Πέμπτη 19 Μαΐου 2011.
  • Ο φοιτητής μετά την παρουσίασή του οφείλει να λάβει υπόψη του τυχόν σχόλια των Αξιολογητών, σε περίπτωση που αυτά προκύψουν κατά την παρουσίαση της ΑΔΕ, και να ετοιμάσει το τελικό κείμενο της ΑΔΕ. Η τελική μορφή θα πρέπει να παραδοθεί στο Τμήμα σε ψηφιακή μορφή (CD) για το αρχείο του Τμήματος, μέχρι την Τρίτη 31 Μαΐου 2011, στις 2.00 μ.μ.

Ο φοιτητής έχει την ευθύνη ετοιμασίας του εξωφύλλου της ΑΔΕ του, ηλεκτρονικό προσχέδιο του οποίου μπορεί να βρει στους Κανόνες Συγγραφής ΑΔΕ οι οποίοι βρίσκονται στην ιστοσελίδα του Τμήματος, http://www.cs.ucy.ac.cy/el/academicprogs/undergrad/diplproject

Σημειώνεται, ότι ο βαθμός της αξιολόγησης της ΑΔΕ θα δοθεί στην Υπηρεσία Σπουδών και Φοιτητικής Μέριμνας, μόνο μετά τη λήψη του τελικού κειμένου της ΑΔΕ σε ψηφιακή μορφή. Αδυναμία έγκαιρης υποβολής δυνατόν να συνεπάγεται καθυστέρηση της αποφοίτησης του φοιτητή.

30 Μαρτίου 2011