ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ Novatex Solutions Ltd

H εταιρία Novatex Solutions Ltd μέσα στο πλαίσιο συνεργασίας της με το Γραφείο Διασύνδεσης με τον Επιχειρηματικό Κόσμο του Πανεπιστημίου Κύπρου, προσφέρει την ευκαιρία σε 3 φοιτητές, θέση για πρακτική άσκηση.
Η Novatex Solutions Ltd, εδρεύει στη Λευκωσία και δραστηριοποιείται κυρίως στους τομείς της πληροφορικής, της ρομποτικής καθώς επίσης και στην προμήθεια εργαστηριακού εξοπλισμού.
Η πρακτική άσκηση απευθύνεται σε φοιτητές των Τμημάτων:
 Τμήμα Πληροφορικής
 Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών
 Τμήμα Μηχανικών Μηχανολογίας και Κατασκευαστικής
Περιγραφή Καθηκόντων:
 Robotics / electronics/Labview/ Arduino/Sensors
 Administrator/Developer
 Linux server management/ WHM/CPANEL
 Επαφή με συστήματα διαχείρισης ιστοσελίδας όπως JOOMLA
Διάρκεια Πρακτικής Άσκησης
Η πρακτική άσκηση θα διαρκέσει 2 μήνες με ευελιξία στην ημερομηνία έναρξης μετά από συνεννόηση των ενδιαφερομένων με την εταιρία.
Σημειώνεται ότι η πρακτική άσκηση δεν προβλέπει μισθό. Όσοι/ες φοιτητές/τριες ενδιαφέρονται, να αποστείλουν το Βιογραφικό τους σημείωμα στο Γραφείο Διασύνδεσης με τον Επιχειρηματικό κόσμο, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα " Novatex Solutions Ltd " μέχρι την Κυριακή 14 Ιουνίου 2015.