Διοργάνωση εκδήλωσης για τους Μεταπτυχιακούς Φοιτητές της Σχολής Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών, Νοέμβριος 2012

Η ΣΘΕΕ πρόκειται να διοργανώσει εκδήλωση παρουσίασης του έργου των μεταπτυχιακών/διδακτορικών φοιτητών της Σχολής. Η εκδήλωση προγραμματίζεται για τα τέλη Νοεμβρίου 2012 και θα διαρκέσει δύο ημέρες. Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα γίνουν σύντομες ομιλίες και έκθεση με πόστερ και επιδείξεις ερευνητικού έργου από φοιτητές και/ή εργαστήρια της Σχολής. Οι παρουσιάσεις να γίνουν στα ελληνικά ενώ τα Poster και οτιδήποτε άλλο παρουσιαστεί γραπτώς στα αγγλικά. Υπάρχει η σκέψη όπως στην εκδήλωση προσκληθεί ένας μικρός αριθμός διακεκριμένων ομιλητών από το εξωτερικό και βραβευθούν και οι καλύτερες ομιλίες/παρουσιάσεις.

Η συμμετοχή των διδακτορικών φοιτητών του Τμήματος στην εκδήλωση θεωρείται πολύ σημαντική. Στην παρούσα φάση και κατόπιν οδηγιών του Κοσμήτορα της Σχολής, απευθύνεται πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στην εκδήλωση. Εκδήλωση ενδιαφέροντος μπορεί να γίνει από φοιτητές ατομικά ή/και από εργαστήρια/ερευνητικές ομάδες. Παρακαλώ όπως όσοι διδακτορικοί φοιτητές/ερευνητικά εργαστήρια/ερευνητικές ομάδες ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν, να δηλώσουν τα στοιχεία τους στο ακόλουθο ηλεκτρονικό έντυπο μέχρι τις 24/3: