Βραβευθέντες πρωτεύσαντες φοιτητές του Τμήματος Πληροφορικής, Ακαδημαϊκό έτος 2019-2020

Χρηματικά ποσά ύψους πέραν των €17,000 παραχωρήθηκαν υπό τη μορφή βραβείων σε πρωτεύσαντες φοιτητές και φοιτήτριες της Σχολής Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών του Πανεπιστημίου Κύπρου, από διάφορους οργανισμούς και επιχειρήσεις. Η αξιέπαινη αυτή χειρονομία αποτελεί αναγνώριση των προσπαθειών των φοιτητών και φοιτητριών της Σχολής, οι οποίοι εργάστηκαν με ιδιαίτερο μόχθο, ζήλο, και ενθουσιασμό. Οι χορηγοί προσέφεραν διάφορα χρηματικά ποσά επιβραβεύοντας, μεταξύ άλλων, την ακαδημαϊκή επίδοση, το απαράμιλλο ήθος, και την κοινωνική προσφορά στην ακαδημαϊκή κοινότητα.

Ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Κύπρου, ο Κοσμήτορας της Σχολής και οι Πρόεδροι/Εκπρόσωποι των Τμημάτων της Σχολής Θετικών και Εφαρμοσμένων Επιστημών, εξέφρασαν τα θερμά τους συγχαρητήρια προς όλους τους φοιτητές και φοιτήτριες που πρώτευσαν και τους ευχήθηκαν να συνεχίσουν την πετυχημένη τους πορεία και στο μέλλον. Επίσης, εξέφρασαν τις θερμές τους ευχαριστίες προς όλους τους οργανισμούς και τις επιχειρήσεις που χρηματοδότησαν τα βραβεία της Σχολής.

ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ:

Μεταπτυχιακός φοιτητής επιπέδου μάστερ με την υψηλότερη ακαδημαϊκή επίδοση Τμήματος Πληροφορικής (€1,500) Ανδρέας Διονυσίου

Υπόλοιπα βραβεία Τμήματος Πληροφορικής:

Βραβείο «Μάριου Τσακαλάκη» εις Μνήμην Μάριου Τσακαλάκη, ύψους €500: Ανδρέας Διονυσίου

vraveia 2019 2020

1ο Βραβείο Μεταπτυχιακού Προγράμματος Master Τμήματος Πληροφορικής, ύψους €680: Ανδρέας Διονυσίου

Andreas Dionysiou.1master

2ο Βραβείο Μεταπτυχιακού Προγράμματος Master Τμήματος Πληροφορικής, ύψους €340: Ανδρέας Χαραλάμπους

andreas charalambous.2master

ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ:

«Αριστεία Τμήματος Πληροφορικής», συνολικού ύψους €1,000 (€200 έκαστος):

Νεόφυτος Χρίστου